Strona Główna Auto Doradca
Poczuj smak doskonałości i wynajmij: Jaguar X-Type *** Mercedes E 270 Cdi *** BMW 730d *** Hummer H2
Testy

• Land Rover Defender 110 SW TD4: Niepokonany
02.07.2008
Jeśli uważasz, że Opel Calibra jest autem sportowym, a Mercedes klasy E szczytem luksusu - zapoznaj się z Ferrari 430 Scuderia lub z Rolls Royce Phantomem. Jeśli jesteś przekonany, że Suzuki Grand Vitara jest autem terenowym - zapraszam do przejażdżki Land Roverem Defenderem.
• Lexus RX 400h - Bezszelestny
01.07.2008
No właśnie, wielu osobom wydaje się, że jeżeli ktoś kupuje luksusowe auto, z silnikiem o dużej pojemności, to o oszczędzaniu już nie myśli. A co , gdy ktoś chce posiadać auto gwarantujące sprawne wyprzedzanie i ruszanie ze świateł i przy okazji nie ma zamiaru płacić nierozsądnych rachunków na stacji. Skoro można wydać mniej na paliwo, to czemu tego nie zrobić? Po to właśnie powstał RX 400h – samochód z dobrymi osiągami i możliwie małym (jak na auto z taką masą) spalaniem.
• Znajdź różnice
01.07.2008
Z małymi Mercedesami jest jak z minigolfem: niby to prestiżowa, snobistyczna gra, ale nie obowiązuje tu sztywna etykieta. W minigolfa można grać w każdym wieku i nie wymaga to specjalnie wysokich nakładów finansowych. Warunkiem jest zrozumienie zasad gry i ich przestrzeganie. Pomysł na Mercedesy A- i B-klasy też trzeba pojąć i zaakceptować, by prowadzić je z przyjemnością
• Subaru Legacy 2.0D – Wbrew wszystkim
01.07.2008
Zadziwianie to ostatnio specjalność Subaru. Ale zachwycanie - już niekoniecznie! W teście - Legacy 2.0D z pierwszym turbodieslem typu bokser. To auto zadziwia i zachwyca jednocześnie. Chwała Subaru! Japończycy, którym ostatnio ostro dostało się za stylistykę Imprezy i Forestera, w końcu pokazali, że mają charakter i że nie idą na łatwiznę. W odróżnieniu od takich Chryslera i Mitsubishi, kupujących silnik 2.0 TDI od Volkswagena, Subaru opracowało własną wyjątkową konstrukcję. Pierwszego turbodiesla typu bokser. I to jakiego!
• Audi A3 – Pasuje jak ulał
01.07.2008
Audi A3 po zmianach. Możesz je „uszyć" na miarę, niczym ekskluzywny garnitur. Odmieniona A-trójka oferuje bowiem kombinację 22 silników i skrzyń biegów! Tego nie mogło zabraknąć. Znak rozpoznawczy Audi, czyli diody LED, występują tylko w odmianach z przednimi lampami biksenonowymi. To właśnie one najbardziej odróżniają starą A-trójkę od nowej.
• MINI Clubman Cooper S - Maksymalne MINI
30.06.2008
BMW zaryzykowało już porządnie w 2001 roku, kiedy to do produkcji seryjnej wszedł samochód mający zastąpić ikonę brytyjskiej motoryzacji - MINI Morrisa. Po paru latach okazało się, że ruch był trafiony. Zatem Niemcy postanowili dalej eksperymentować i przywrócić do życia kolejny model, który w latach 60-tych zmotoryzował Wielką Brytanię - model Clubman
• Prezydencka limuzyna
27.06.2008
Lexus LS 600h to topowe i najmocniejsze auto koncernu. Jego premiera odbyła się na międzynarodowych targach samochodowych w Nowym Jorku w 2006 roku. Ten zupełnie nowy model trafił na rynek europejski w czerwcu 2007 roku. Na skutek długotrwałych starań i dopieszczania każdych drobiazgów do perfekcji, powstał wyjątkowy pojazd, o zniewalających osiągach, niebywałym wzornictwie oraz wysokim poziomie bezpieczeństwa. LS 600h jest pierwszym na świecie pojazdem z napędem hybrydowym z silnikiem V8.
• Mini II Clubman Najbardziej szpanerskie kombi
27.06.2008
Każde Mini służy do lansowania się, kombi Clubman w szczególności. Trawestując ekspremiera, Clubman to "oryginalna oryginalność". Jedyny na rynku taki kombiak. Po lewej stronie są jedne drzwi, ale po prawej właściwie dwoje. Tylne skrzydło z prawej producent nazwał Clubdoor, otwiera się pod wiatr, czyli ma zawiasy z tyłu. Słupka B z prawej nie ma! Klamka do obu skrzydeł jest jedna, wewnętrzna. Na szczęście nie ma problemu z namacaniem jej, gdy stoi się przy Clubmanie. Najpierw otwiera się przednie, potem tylne, a zamyka w odwrotnej kolejności.
• Cena perfekcji
26.06.2008
Jest mocniejszy, szybszy i większy. Poza tym stoją za nim lata doświadczeń. Czy Jaguar musi obawiać się konkurenta, którego nazwę wymyślił komputer? Odświeżony Lexus z najmocniejszym silnikiem pokazuje, że tak.
• Ferrari 612 Scaglietti - W krainie łagodności
25.06.2008
2+2-miejscowe coupe Ferrari tradycyjnie bywały autami mniej dzikimi niż dwuosobowe wyścigówki. Czy tyczy się to również nowego 612 Scaglietti z 540-konnym silnikiem? Scaglietti - cóż to za imię. Bardzo włoskie niewątpliwie. Brzmi jak nazwa ekspresu do kawy, albo italskiego wodza. Zapewne niejeden człowiek spoza branży, słyszący któreś kolejne określenie modelu z Maranello, pomyśli, że chodzi raczej o stylowe buty niż o samochód.