Strona Główna Auto Doradca
Poczuj smak doskonałości i wynajmij: Jaguar X-Type *** Mercedes E 270 Cdi *** BMW 730d *** Hummer H2
Testy

• Audi Q7 - rozmiar XXL
06.08.2008
Można nim pojechać do ekskluzywnej restauracji, pościgać się na torze, obsłużyć przeprowadzkę, zjechać na leśną drogę. Czy w czasach, kiedy wypełnia się każdą rynkową niszę, auto tak uniwersalne jak Audi Q7 ma w ogóle rację bytu?
• Volvo S40 - Bez kompleksów
04.08.2008
Wygląda jak mniejsza wersja S60, z szelmowskim błyskiem w oku. Jest tak samo wygodny, a jeździ znacznie lepiej. Volvo S40 nie ma żadnych kompleksów i mierzy prosto w uznane modele niemieckie.
• BMW 123d Coupe - Zadziwia możliwościami
01.08.2008
Serce tej "beemy" zdobyło tytuł Silnika Roku 2008. I nic dziwnego. Ma świetny ciąg, bez żadnej turbodziury. To efekt zastosowania Variable Twin Turbo, czyli dwóch turbosprężarek o różnych wielkościach. Mniejsza pomaga przy niższych obrotach, większa przy wyższych. Takie samo rozwiązanie ma sześciocylindrowy, rzędowy ropniak 3.0 286 KM, z którym jednostka "jedynki" jest spokrewniona. Cylindry mają identyczne wymiary, więc czterocylindrowy motor to jakby krótsza wersja "szóstki". Silnik 2.0 204 KM imponuje elastycznością.
• Mercedes GLK test - prezentacja i pierwsza jazda
31.07.2008
Rynek dużych aut klasy SUV za oceanem przeżywa kryzys, pojazdy tego typu są również w odwrocie w Niemczech - największym europejskim rynku dla tego segmentu. Wszystko to prawda, ale nie w przypadku Mercedesa. Sprzedaż dużych SUV-ów z gwiazdą na masce wzrosła w 2007 roku w USA o 21%. W Niemczech mimo spadku zainteresowania paliwożernymi autami, które trudno zaparkować na czele list sprzedaży wciąż znajduje się Mercedes ML, którego w pierwszym półroczu tego roku kupiło 8732 klientów.
• Lexus SC 430: Luksus przez duże L
28.07.2008
Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego model SC cieszy się tak małą popularnością, a jego wyniki sprzedaży przestraszyłyby nawet największych optymistów? Ja tak. Cena wysoka, ale na tle konkurencji niczym niewyróżniająca się, marka z tradycją, wysoki komfort – takie ekskluzywne coupé-cabrio. Niestety, takie było zdanie bardziej rozsądnej części mnie. Ta druga, która kieruje się bardziej emocjami, zawsze odciągała mnie od tego auta.
• BMW 6 cabrio - DNA motoryzacji
28.07.2008
W wakacyjnym numerze Floty postanowiliśmy odłożyć na chwilę ekonomię, rozsądek i pragmatyczne myślenie właściwe fleet managerom i przedstawicielom firm CFM. Testujemy potwornie drogi i nieekonomiczny samochód – BMW 6. Bez dachu.
• Mercedes SLK 55AMG - Szybki jak diabli
28.07.2008
Mercedes-Benz SLK 55 AMG jest jeżdżącym dowodem, że fantastyczne osiągi nie muszą być okupione kompromisami w zakresie komfortu. Ten kabriolet jest szybki jak bolid Formuły 1, a równocześnie daje kierowcy niezwykłą przyjemność z jazdy.
• Subaru Forester - drapieżnik z lasu
28.07.2008
Subaru Forester podczas pierwszych jazd testowych pokazał nam swoje dwa oblicza. Silnego, potężnego SUV-a z dwuipółlitrowym silnikiem benzynowym, z którego aż nie chce się wysiadać, oraz zagubionego w terenie dwulitrowego słabeusza proszącego o jak najszybsze wjechanie na asfalt. Ale wybór między tymi dwoma jednostkami wcale nie jest tak oczywisty.
• BMW X3 2.0d 177KM Automat
25.07.2008
Dzisiejszy artykuł będzie poświęcony, najmniejszemu SUV-owi, pochodzącego ze stajni BMW. Jest nim model X3, z dwulitrową, wysokoprężną jednostką napędową, o mocy 177KM. BMW X3 stylistycznie jest bardzo zgrabnym autem typu SUV, o agresywnych liniach nadwozia. Nie ma możliwości pomylenia tego samochodu z konkurencją.
• W BMW pod gołym niebem
25.07.2008
Wielu je podziwia, wielu o nim marzy, wielu chciałoby spędzić choć jeden dzień za jego kierownicą – BMW 650i cabrio warte jest tych zachwytów, bo niewiele jest samochodów, które dają kierowcy tyle przyjemności i radości.