Strona Główna Auto Doradca
Poczuj smak doskonałości i wynajmij: Jaguar X-Type *** Mercedes E 270 Cdi *** BMW 730d *** Hummer H2
Testy

• Mercedes GLK – Pierwsza jazda
18.08.2008
Zbudowany na platformie podłogowej klasy C kompaktowy SUV nadawać ma się zarówno do jazdy po utwardzonych drogach, jak i poza nimi. Rynek dużych aut klasy SUV za oceanem przeżywa kryzys, pojazdy tego typu są również w odwrocie w Niemczech – największym europejskim rynku dla tego segmentu. Wszystko to prawda, ale nie w przypadku Mercedesa.
• Jeep Patriot 2.0 CRD Limited: Do raju i z powrotem
18.08.2008
Okres wakacyjny to czas rodzinnych podróży. Kierunek zazwyczaj północ - nad morze lub południe - w góry. To jeden z tych wyjazdów w roku, kiedy trzeba zabrać dosłownie cały dom - żonę, dzieci, psa, rowery, żaglówkę, konsolę, domek dla lalek. To wszystko zabrałem Jeepem Patriotem.
• Jaguar XF 4,2 SV8
13.08.2008
"Very British!". Kociątko o arystokratycznych korzeniach nie może być agresywne ani ostentacyjne. Świadomość tradycji wielu pokoleń wymaga dyskrecji, elegancji i skromności - w końcu noblesse oblige. Czarny XF taki właśnie jest. Od razu widać, że to kociątko drapieżne, ale dobrze ułożone. Owszem, rzuca się w oczy, ale bez wspomnianej agresji czy ostentacji. Po prostu je widać, i tak ma być.
• Subaru Impreza WRX - Najlepszy na co dzień
12.08.2008
Wyobraźmy sobie następującą sytuację - przeprowadzamy sondaż na ulicach polskich miast. Zaczepionych przechodniów pytamy o najlepszy, ich zdaniem, samochód do codziennego przemieszczania się po Polsce. Gdybym postawił stówę na to, że najczęściej padnie odpowiedź "Mercedes", to pieniędzy bym raczej nie stracił. Niemniej w rzeczywistości rzeczy mają się zupełnie inaczej.
• Lexus LS 600h 5.0 V8 444 KM Prestige
12.08.2008
Świat się zmienia i coraz bardziej zwracamy uwagę na ochronę środowiska. Ekolodzy wprowadzają przeróżne, restrykcje dotyczące norm spalania, które trudno producentom sprostać. Jednak jest jeden (praktycznie dwa) koncerny, które wiodą prym w produkcji aut hybrydowych a są nimi Toyota oraz Lexus. My zajmiemy się tym drugim, a dokładnie mówiąc Lexusem LS 600h, czyli pierwszą na świecie limuzyną z napędem elektryczno-spalinowym.
• Kowboj z brzuszkiem
11.08.2008
Cherokee wrócił do swoich korzeni. Znowu jest kanciasty jak przed laty. I chociaż przytył, wciąż dobrze radzi sobie w terenie. Pierwszego Jeepa Cherokee pamięta z pewnością wiele osób. Ale kto wie, jakie miał wymiary i ile ważył? Może jest to dzisiaj bez znaczenia, jednak pozwala sprawdzić, jak bardzo zmieniło się to auto na przestrzeni lat. Okazja jest nie byle jaka, bo od ubiegłego roku jeździ po drogach trzecia generacja pierwszego amerykańskiego SUV-a.
• Lexus RX350 Prestige: Zamiast limuzyny
11.08.2008
Producenci aut nie przejmują się zbytnio tym, że jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. I słusznie, ponieważ przez kilka ostatnich lat żaden segment nie przeszedł tak dynamicznego rozwoju jak SUV-y. Dzisiaj ich zalety sprawdzamy w teście Lexusa RX350.
• BMW X5 3.0 sd - Auto poza klasą
07.08.2008
BMW kojarzyło nam się zwykle z modelami sportowymi. Od kilku lat podbija jednak rynek samochodów SUV, a dzięki bardzo bogatemu wyposażeniu także rynek limuzyn. X5 to model bardzo zaawansowany technologicznie, z nowatorskimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. My z początkiem lata mogliśmy sprawdzić, czy cieszy się zasłużoną sławą.
• Bentley Continental Flying Spur - Superlimuzyna
07.08.2008
Mimo że kosztuje majątek, wyprodukowano go już w ponad 10 tysiącach egzemplarzy. Arystokrata wśród limuzyn – Bentley Flying Spur. Jest Mercedes Klasy S, BMW serii 7, Lexus i jest Bentley. Coś ponadto to wszystko. Przynajmniej dla mnie. Właściwie to mógłbym narzekać, że tak naprawdę pod tą szykowną karoserią pracuje technika rodem z Volkswagena i Audi.
• Jaguar X-Type FL 2.0D Executive: Najważniejszy jest charakter
06.08.2008
Obiegowa opinia głosi, że brytyjski Jaguar to marka, która budzi zainteresowanie raczej wśród osób starszych. Nie mam na to żadnych statystycznych potwierdzeń, dlatego też wbrew plotce stwierdzam, że X-Type po faceliftingu można śmiało polecić także młodszej klienteli.