Strona Główna Auto Doradca
Poczuj smak doskonałości i wynajmij: Jaguar X-Type *** Mercedes E 270 Cdi *** BMW 730d *** Hummer H2
Testy

• Lexus IS F vs Mercedes C63 AMG: Dwie strony mocy
05.09.2008
Jest ich dwóch. Łącznie mają niemal 900 KM mocy. Każdy jest diabelnie szybki i głodny zwycięstwa. Stoją naprzeciwko siebie, oczekując na prawdziwy pojedynek mocy. Siła niemieckiej tradycji przeciwko geniuszowi japońskiej myśli technicznej. Lexus IS F właśnie rzucił wyzwanie Mercedesowi C63 AMG!
• Jaguar XF SV8 4.2 V8 416KM
04.09.2008
Po bardzo mocnym i ekstremalnie sportowym Lexusie IS F, dziś chcę Państwu przedstawić angielskiego arystokratę czyli Jaguara XF. Jednak nie do końca zwykłego, ponieważ do testu została mi udostępniona najmocniejsza wersja SV8 z silnikiem 4.2 V8 416KM.
• Mercedes-Benz C 180 Kompressor Estate - To już nie taksówka
04.09.2008
Mercedes, wprowadzając nową Klasę C, postanowił w znaczącym stopniu zmienić wizerunek najmniejszej limuzyny. W przypadku wersji kombi idzie o krok dalej. Z roku na rok styliści i inżynierowie ze Stuttgartu udowadniają, że czasy Mercedesów taksówek skończyły się raz na zawsze. Po zaprezentowaniu nowej Klasy C w wersji z klasycznym przodem (gwiazda na nóżce u góry atrapy) oraz usportowionej Avantgarde (gwiazda wbudowana w atrapę) jasne stało się zerwanie z tradycją produkowania porządnych, ale nudnych do bólu samochodów.
• Audi A3 Cabrio, Volvo C70, Mazda MX-5 - Lans na trzy sposoby
02.09.2008
Kabriolet kabrioletowi nierówny, otwarte auta mogą dramatycznie różnić się między sobą. Od ceny począwszy, na wrażeniach z jazdy skończywszy. Na zazdrosne spojrzenia można jednak liczyć w każdym z nich.
• Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD Overland: Współczesny Czirokez
01.09.2008
Zamknij oczy i powiedz - Jeep Grand Cherokee. Przed oczami pojawia się wielki SUV - protoplasta luksusowych terenówek. Każdy kolejny model staje się odnośnikiem dla całej klasy tego typu aut. Jego trzecie wcielenie jest zdaniem konstruktorów lepsze pod każdym względem od poprzednika.
• Kompakt dla zamożniejszego
01.09.2008
Druga generacja Audi A3 przeszła kurację odmładzającą. Nowe silniki i lekki lifting mają przekonać klienta, że za ten samochód warto wyłożyć dodatkowe złotówki. Pierwsze Audi A3 pojawiło się na rynku w 1996 roku. Był to debiut podwójny, bowiem jednocześnie ten model tworzył nową grupę pojazdów - aut kompaktowych Premium, czyli dla klienta z trochę grubszym portfelem. Okazuje się, że nabywcami A3, również w Polsce, są osoby młodsze, po trzydzieste, ale z ustabilizowaną sytuacją materialną.
• BMW M3 – Obłęd w paski
01.09.2008
„Trójka" do potęgi M. Tylko drzwi, pokrywę bagażnika, szyby, światła i deskę rozdzielczą ma takie same jak coupé serii 3. Reszta jest podniesiona do potęgi M. BMW M3 w teście. Paski. Niebiesko-czerwone, od reflektorów, przez maskę, lusterka, boki, aż po klapę bagażnika.
• Lexus IS F 5.0 V8 423KM Sport
01.09.2008
Lexusy na polskim rynku słynną przede wszystkim z komfortu, niezależnie z jakim modelem mamy do czynienia. Mało kto wie, że w swojej ofercie ta marka posiada prawdziwego potwora. Jest nim model IS F z pięciolitrowym silnikiem V8 o mocy 423KM!
• Ekspresyjny "gość"
29.08.2008
Testowany IS to kolejny już testowany przez nas model. Tym razem w najbogatszym wydaniu i z benzynową jednostką napędową. Sprawdźmy więc, czym potrafi nas jeszcze zaskoczyć i czy wart jest swojej ceny. Czy lepiej wybrać oszczędnego diesla czy mocniejszą?
• Test: Lexus IS-F
29.08.2008
Do niedawna 300 KM w samochodzie robiło wrażenie, a moc 400 KM zarezerwowana była tylko dla nielicznych supersamochodów. Dziś już za cenę poniżej 300 tys. zł można kupić auto przekraczające tę magiczną granicę, na dodatek nie bezkompromisowe czy niemożliwe.