Strona Główna Auto Doradca
Poczuj smak doskonałości i wynajmij: Jaguar X-Type *** Mercedes E 270 Cdi *** BMW 730d *** Hummer H2
Testy

• Terapia lexująca
wtorek, 13 Maja 2008
Otacza mnie delikatna skóra i kojąca muzyka. A nieco dalej smród, tłok i hałas. Jestem w Warszawie w godzinach szczytu i pierwszy raz mam wrażenie, że wcale mi to nie przeszkadza...Masz już dość głupich reklam, denerwujących telefonów, drażniących newsów. Męczy cię tempo życia i nawet piękny zachód słońca widoczny z okna samolotowej biznes-klasy jakoś nie zachwyca. Takie objawy mogą oznaczać, że potrzebujesz terapii lexującej. Na razie nie możesz rzucić wszystkiego i wyprowadzić się do domu w środku lasu. Jest jednak miejsce, gdzie możesz chwilę odsapnąć od codziennej gonitwy.
• Alfa Romeo 159 i Saab 9-3 – 515 ognistych rumaków
wtorek, 13 maja 2008
O dwóch takich, którzy chcą się wyróżniać i stawiają na sportowe wrażenia z jazdy. W teście porównawczym - Alfa Romeo 159 3.2 JTS V6 24V Q4 kontra Saab 9-3 SportSedan 2.8 Turbo V6 Aero. Nie mają łatwego życia. Alfa Romeo 159 i Saab 9-3 muszą rozpychać się łokciami w bardzo trudnym segmencie rynku, opanowanym przez Audi, BMW i Mercedesa. A tutaj, prócz wyszukanej linii nadwozia, liczą się także prestiż, pierwszorzędne właściwości jezdne oraz jakość, jakość i jeszcze raz jakość.
• Porsche Boxster - Styl i żywioł
wtorek, 13 maja 2008
Porsche należy do tych marek, które z powodzeniem trzymają się ustalonej linii stylistycznej. Nowy Boxster też nie wyłamuje się z kanonu. Są formy doskonałe, których nie da się poprawić". Tak jest, nasi najbardziej wytrwali czytelnicy mają słuszność - ten cytat już się u nas pojawił, w artykule o Volkswagenie Garbusie, ponad 12 lat temu. W firmie Porsche, której założyciel onegdaj tegoż Garbusa projektował, też pewnie to czytali. I wyciągnęli wnioski.
• Co autor miał na myśli?
Czwartek, 8 Maja 2008
Konstruktorzy Hondy nie mogli się zdecydować, czy chcą stworzyć sportową, czy komfortową limuzynę. Efekt? Nowy Accord z nieco rozmytą osobowością. Najnowszy Accord to tak naprawdę głęboki lifting poprzednika. Auto w wersji sedan jest nieco dłuższe (+ 6 cm), szersze i niższe niż wcześniejszy model. Rozstaw osi też wzrósł o kilka milimetrów, ale do najnowszych modeli klasy średniej - Citroëna C5 czy Forda Mondeo - jeszcze trochę mu brakuje. Stylistyka? Widać wyraźnie charakterystyczne rysy poprzednika, tu czasem przesadzone i wyolbrzymione.
• BMW X5 kontra BMW X6: pierwsze statyczne porównanie
środa, 7 Maja 2008
Ten artykuł nie stara się znaleźć odpowiedź na pytania, które nowe BMW X6 wywołuje. Sensowny czy bezsensowny - dzisiaj to jest nieważne, tym razem chodzi tylko o bezstronne opisanie wrażeń, jakie X6 wywołuje przy bezpośrednim spotkaniu.
• Mercedes SL 63 AMG – Pakiet mocy
wtorek, 6 maja 2008
Do znanego dwunastocylindrowego silnika biturbo pod maską AMG dołączyła właśnie wysokoobrotowa jednostka V8 o pojemności skokowej 6,2 l. Adieu 55 Kompressor! Witaj 6.3. Ale stop - zanim krokodyle łzy miłośników Kompressora zdążą spaść na podłogę, osuszy je grzmiący strumień spalin wysokoobrotowego silnika benzynowego, a opuszczone kąciki ust fanów auta powędrują z powrotem do góry. Pod maską SL należne miejsce znalazła właśnie jednostka V8 o pojemności skokowej 6,2 l.
• Volvo XC70 - Kraina łagodności
wtorek, 6 maja 2008
Nie każdy ma ambicję dorównania Schumacherowi czy Kuzajowi. Nie każdego „kręcą" bajery i spoilery. Niektórzy zamiast tego wolą wyjazdy na golfa, na konie, na grzyby czy ryby. Właśnie dla nich jest - dostojne Volvo XC70.
• Mazda 6 - Między ST a STi
poniedziałek, 5 maja 2008
W Europie auta Mazdy cieszą się dobrą opinią i wzięciem. Zwłaszcza flagowa Mazda 6. Jej 260-konna odmiana - MPS - zadebiutuje dopiero w połowie 2005 roku. Napęd na cztery koła i silnik z turbosprężarką wskazują, że Mazda 6 MPS mierzy, ni mniej, ni więcej, w Mitsubishi Lancera Evo i Subaru Imprez ę WRX STi. Nieobecność w sporcie samochodowym wysokiego szczebla sporo jednak kosztuje (z rajdów i z wyścigów Mazda wycofała się na początku lat 90., po zwycięstwie w 24-godzinnym maratonie w Le Mans) i na klientów „klasy" Evo czy STi Mazda nawet nie liczy.
• Audi A4 Avant – Kombi z nerwem
poniedziałek, 5 maja 2008
Podobnie jak czterodrzwiowe Audi A4 w klasie sedanów, Avant wśród kombi może być punktem odniesienia dla innych. W atrakcyjnym nadwoziu kryje zaawansowaną technikę i ma duży talent do jazdy. Audi idzie za ciosem - po dobrze przyjętym sedanie, przyszedł czas na kombi Avant, które jest wyższe o 9 mm od sedana, a pozostałymi wymiarami nie różni się.
• Mercedes SL – Wiatru pęd
poniedziałek, 5 maja 2008
Odświeżony stylistycznie i technicznie Mercedes SL wyrusza w drogę. Pokona ją szybciej dzięki nowemu V6 o mocy 316 KM. Mogłoby się wydawać, że konstruktorzy z Daimlera nie do końca potrafią się zdecydować. Zmodyfikowanego Mercedesa SL, zaprezentowanego 5 kwietnia, przedstawili jako „nową generację". To jak? Face lifting czy nowy model?