Strona Główna Auto Doradca
Poczuj smak doskonałości i wynajmij: Jaguar X-Type *** Mercedes E 270 Cdi *** BMW 730d *** Hummer H2
Testy

• Chrysler 300C - Nad ziemią
11.06.2008
Stajesz jak wryty. Wygląda tak niesamowicie, że nawet nie zdziwiłbyś się specjalnie, gdyby się okazało, że się unosi nad ziemią. Chrysler 300C wywołuje dokładnie taki efekt. W teście - wersja z silnikiem 5.7 V8 Hemi. Wygląda po prostu wspaniale. Żadnego retro. Retro mogłoby wyglądać jak karykatura.
• Honda: nowy Accord - dynamiczny i nowoczesny
11.06.2008
Całkowicie nowa Honda Accord powstała z myślą o współzawodnictwie z uznanymi markami premium z segmentu D. Obie wersje nadwoziowe kuszą klientów atrakcyjnym, sportowym stylem, precyzyjnym dopracowaniem szczegółów, szerokim pakietem systemów poprawiających bezpieczeństwo jazdy, łącząc przy tym możliwości dynamicznej jazdy z troską o środowisko.
• Nissan 350Z Roadster - Gorący roadster na upalne dni
11.06.2008
Czasem test auta zaczynam od obejrzenia samochodu z każdej strony. Czasem wsiadam do niego czym prędzej i podziwiam wysmakowane wnętrze, chłód skóry i dopracowane, pasujące do reszty elementy wykończenia. Czasem też ruszam jak najprędzej, byle tylko usłyszeć dźwięk silnika w tunelu. Tym razem zdjąłem dach.
• Chrysler 300C - Nad ziemią
11.06.2008
Stajesz jak wryty. Wygląda tak niesamowicie, że nawet nie zdziwiłbyś się specjalnie, gdyby się okazało, że się unosi nad ziemią. Chrysler 300C wywołuje dokładnie taki efekt. W teście - wersja z silnikiem 5.7 V8 Hemi. Wygląda po prostu wspaniale. Żadnego retro. Retro mogłoby wyglądać jak karykatura
• Volvo XC90 Sport - Dom na kołach
08.06.2008
SUV ‒ Sport Utility Vehicle. Nigdy nie rozumiałem sensu ich istnienia. Nie rozumiałem również mody i popularności, jaką nagle zaczęły się cieszyć SUV-y. Jednak z biegiem lat wezbrała we mnie chęć posiadania SUV-a w swoim garażu. Najlepszym przykładem samochodu klasy SUV nie jest Jeep czy inny pojazd terenowy. Dla mnie najlepszym SUV-em jest Volvo XC90. Dlaczego?
• Misja kabriolet
05.06.2008
Nowy silnik pod maską Volvo C70 jest w istocie bardziej potrzebny szwedzkiej firmie niż jej kabrioletowi. Jeszcze wiele benzyny upłynie, nim osiągniemy średni poziom życia krajów rozwiniętych. Co jakiś czas pojawiają się jednak obiecujące znaki, że Polska jest przez światowe koncerny naprawdę poważnie traktowana; jaskółki, które może nie czynią wiosny, ale zapowiadają roztopy na całego.
• BMW X6 – pierwsze wrażenia
04. 06. 2008
Na drogach i autostradach w okolicy Budapesztu po raz pierwszy mieliśmy możliwość przetestowania nowego bawarskiego SUV-a BMW X6. Powiem zaraz na początku. Nawet teraz, po prezentacji nowego BMW, nie mogę zrozumieć, po co powstał ten samochód. Jeśli pominę fakt, że nie jestem fanem dużych SUV-ów, mogę zrozumieć, że dla niektórych ludzi samochody tego typu mogą mieć swój urok.
• Mercedes A-klasa - Druga odsłona
04. 06. 2008
Mercedes konsekwentnie wymienia modele aut. Nadszedł czas na nową A-klasę - nie najważniejszą dla firmy, ale mającą wpływ na wizerunek marki. Już podczas statycznej prezentacji, jaka odbyła się dwa miesiące temu, można było się przekonać, że do opracowania tego modelu firma solidnie się przyłożyła. Jakość materia- łów, wzornictwo, wygląd, rozplanowanie wnętrza - dużo, dużo lepiej niż we wcześniejszej wersji. Jak sprawdzi się w jeździe?
• Lexus GS 450h – na fali miasta
02. 06. 2008
Jakie wymogi musi spełnić samochód, aby za cenę 8-cylindrowca kupujący nabył wersję z 6-cylindrową jednostką i silnikiem elektrycznym? Po tygodniu doświadczeń możemy powiedzieć, że hybryda nadaje się przede wszystkim dla osób często jeżdżących po mieście.
• Cooper S, 147 GTA, Golf R32, Focus RS, Leon Cupra R i Impreza WRX – Zwijanie asfaltu
01. 06. 2008
Czy w ogóle można dokonać rozsądnego wyboru, kiedy ma się przed sobą sześć takich samochodów? Czym tak naprawdę różnią się Mini Cooper S, Alfa Romeo 147 GTA, Volkswagen Golf R32, Ford Focus RS, Seat Leon Cupra R i Subaru Impreza WRX, gdy poddać je sprawdzianowi w identycznych warunkach? Tylko długa testowa droga może nas doprowadzić do odpowiedzi na to pytanie - droga, na której radość z jazdy liczy się najbardziej. Ruszamy!